Kunst- & Antiekveiling: Bijzondere Curiosa onder de hamer!

Notarishuis Arnhem organiseert samen met BVA Auctions een Kunst- & Antiekveiling met maar liefst 2.548 objecten. Je hebt online kunst- en antiek veilingen en dan heb je echte buitencategorie veilingen, zoals de veiling waar ik jullie nu mee naar toe ga nemen. Eerlijk gezegd weet ik niet zo goed waar ik moet beginnen. Ken je het gevoel dat je soms een beetje hebberig wordt? Dan moet je zeker hier even een kijkje nemen. Terwijl ik voor deze blog de veiling doorzocht naar eye catchers voelde ik mij een soort online Indiana Jones. Er is werkelijk voor ieder interieur wel iets te vinden. Je kunt het zo gek niet verzinnen of het komt voorbij.

Deze Indiana Jones raadt jullie aan vooral zelf op onderzoek te gaan, want je vindt er van Delfts/Chinees/Japans blauw tot een Jugendstil schenkkan en van een Afrikaanse speer tot vintage schrijfbureaus. Daarnaast moet je niet gek opkijken als je opeens een houten Kermispaard, speelgoed haringkraam of een porseleinen sigarettenmolen tegenkomt. Als ik hiermee je nieuwsgierigheid nog niet heb gewekt kan het haast niet anders dan dat de selectie van objecten hieronder dit wel doet.

Selectie Kunst- & Antiekveiling

Kunst- & Antiekveiling - Brede witgouden ring met ovale briljantgeslepen saffier en entourage van 80 briljantgeslepen diamanten in 12 gebogen rijen gezet - ca. 1.00 ct. - Italië - gehalte 0.750 - 16.4 gram - maat 55

Brede witgouden ring met ovale briljantgeslepen saffier en entourage van 80 briljantgeslepen diamanten in 12 gebogen rijen gezet – ca. 1.00 ct. – Italië – gehalte 0.750 – 16.4 gram – maat 55 – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Noten Art Deco pendule - h. 21,5 cm

Noten Art Deco pendule – h. 21,5 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Oude papier-maché meisjespop met katoenen lijf - Arman Marseille, en porseleinen meisjes negerpop met papier-maché lijf - l. 44 en 41 cm (schilfertjes) - Veilinglink

Oude papier-maché meisjespop met katoenen lijf – Arman Marseille, en porseleinen meisjes negerpop met papier-maché lijf – l. 44 en 41 cm (schilfertjes) – Veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Japans Imari vaas met gesneden houten deksel - ca. 1900 - h. 34 cm - veilinglink

Japans Imari vaas met gesneden houten deksel – ca. 1900 – h. 34 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Japans Imari schaal - 29 x 29 cm - veilinglijst

Japans Imari schaal – 29 x 29 cm – veilinglijst

Kunst- & Antiekveiling - Groene glazen Jugendstil schenkkan met tinnen montuur - h. 47 cm - veilinglink

Groene glazen Jugendstil schenkkan met tinnen montuur – h. 47 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - 3 blauw Chinese gemberpotten - 19e eeuw - h. 22 cm (1 deksel ontbreekt) - veilinglink

3 blauw Chinese gemberpotten – 19e eeuw – h. 22 cm (1 deksel ontbreekt) – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - 1-deurs noten kastje met intarsia - h. 76, br. 57 en d. 35 cm - veilinglink

1-deurs noten kastje met intarsia – h. 76, br. 57 en d. 35 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Chinees Imari schotel - 18e eeuw - Ø 39 cm (schilfers) - veilinglink

Chinees Imari schotel – 18e eeuw – Ø 39 cm (schilfers) – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Groengelakte rond houten Chinees plantentafeltje met marmeren blaadje - h. 56 cm - veilinglink

Groengelakte rond houten Chinees plantentafeltje met marmeren blaadje – h. 56 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Jan Holtrop ges. (Lemmer 1917-1995 Lemmer) - "Zonnige winterse dag" Hengelo, Gelderland - doek - 35 x 45 cm - veilinglink

Jan Holtrop ges. (Lemmer 1917-1995 Lemmer) – “Zonnige winterse dag” Hengelo, Gelderland – doek – 35 x 45 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Paar rijkgesneden Indische houten Jugendstil boekensteunen - h. 19 cm (beschadigd en incompleet) - veilinglink

Paar rijkgesneden Indische houten Jugendstil boekensteunen – h. 19 cm (beschadigd en incompleet) – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Ajour zilveren mosterdpot en bijbehorende zilveren strooibus met blauwe glazen binnenzijde - D.L. Bennewitz, Amsterdam (1785/1826) - 1804 en 1809 (mosterdpot restauratieplek, strooibus knopje gesoldeerd en breuk in het glas) - veilinglink

Ajour zilveren mosterdpot en bijbehorende zilveren strooibus met blauwe glazen binnenzijde – D.L. Bennewitz, Amsterdam (1785/1826) – 1804 en 1809 (mosterdpot restauratieplek, strooibus knopje gesoldeerd en breuk in het glas) – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Gekleurd porseleinen bonbonschaaltje op bronzen zeemeerman - William Lowe Longton - h. 17 cm - veilinglink

Gekleurd porseleinen bonbonschaaltje op bronzen zeemeerman – William Lowe Longton – h. 17 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - 2 gekleurde porseleinen beeldjes - 19e eeuw - h. 15 cm (kleine beschadigingen) - veilinglink

2 gekleurde porseleinen beeldjes – 19e eeuw – h. 15 cm (kleine beschadigingen) – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Pickelhaube - 19e eeuw - h. 23 cm - veilinglink

Pickelhaube – 19e eeuw – h. 23 cm – veilinglink

Kunst- & Antiekveiling - Rechthoekige palissander uitschuiftafel op chromen onderstel met 4 bijbehorende stoelen - Pastoe - bladmaat 120 x 80 cm - veilinglink

Rechthoekige palissander uitschuiftafel op chromen onderstel met 4 bijbehorende stoelen – Pastoe – bladmaat 120 x 80 cm – veilinglink

Je kunt ervoor kiezen om naar een veel te dure antiquair gaan, maar ik raad aan lekker een kop thee erbij te pakken en een kijkje te nemen op deze verzameling van kunst, antiek en zeer bijzondere curiosa. Er zitten echt hele bijzondere objecten tussen. Zoekt en gij zult vinden.

Let op! Het bieden kan op de website van Notarishuis Arnhem.

De kijkdagen voor de Kunst- & Antiekveiling zijn op zaterdag 12 en zondag 13 december van 10.00 uur tot 17.00 uur.

Deze veilingen vallen samen met de BVA Luxury event. Het BVA Luxury event valt samen heel veel luxe veilingitems en vindt plaats in Amersfoort (kryptonweg 8). Op de website van BVA beginnen de veilingen die bij het BVA Luxury event horen met de veiling titel “BVA Luxury”. Voor meer informatie bezoek hun facebookpagina

Graag zou ik nog gebruik maken van dit bericht om nog twee interessante kijkdagen aan te kondigen:

Vincent Moleveld
vincent@onlinegalerij.nl

Vincent heeft online galerij in 2010 opgezet. Zijn doel is om kunst, fotografie en design toegankelijker te maken voor het grote publiek. Online Galerij moet DE online kunstbeurs van Nederland en Belgie worden. Een plek waar liefde voor kunst en cultuur begint!